Turkish Community - Merhaba Arkadaşlar~! | Page 2 | MangaHelpers

• Join in and nominate your favorite shows of the summer season 2023!

Turkish Community - Merhaba Arkadaşlar~!

Pat

Lost and Found
MH中毒 / MH Chuudoku / MH Addicted
Reaction score
7,046
Country
Gotei 13
İşim vardı izleyemedim, artık şansımız mucizelere kalmış gözüküyor. :(

MiyamotoMusashi

MH Senpai
有名人 / Yuumeijin / Celebrity
Reaction score
2,315
Country
Marine Headquarters
son 4 maci kazanirlarsa, sans iyi ama cok zor, bir mac zaten hollanda´ya karsi

Pat

Lost and Found
Reaction score
7,046
Country
Gotei 13
Hollanda zaten garantilediği için onlara karşı bir şansımız olabilir ama yine de işimiz çok zor. Fikstüre bakmadım ama sanırım dört maçı kazanmak bile yetmeyebilir, yine de "çıkmadık candan umut kesilmez" misali elimizden geleni yapıp en iyisini ummaktan başka çaremiz yok.

MiyamotoMusashi

MH Senpai
Reaction score
2,315
Country
Marine Headquarters
O kadar iyi oyuncularimiz var, holllanda´dan haric en iyi oyuncular bizde bizim grup´da ama takim olarak bisey yapamiyorlar, bana sorarsan en büyük hata antrenör´de.

Pat

Lost and Found
Reaction score
7,046
Country
Gotei 13
Doğru, transfermarkt.de sitesine göre bizim milli takım Macar milli takımından dört kat daha değerli ama bu değer sahaya yansımıyor. Bu oyunculardan düzgün bir takım çıkarmak da başta teknik direktörün görevi ama maalesef bir türlü bir sistem oturtamıyoruz. Ayrıca sanırım saçma sapan bir gol yemişiz maçta, işte böyle ufak detaylar sonucu belirleyebiliyor, oyuncuların da biraz daha dikkatli ve disiplinli olması gerekiyor.

MiyamotoMusashi

MH Senpai
Reaction score
2,315
Country
Marine Headquarters
Bu sadece benim görüsüm, bence türkiye´de oyunculari cok simartiyorlar. Hem cok para kazaniyorlar, yönetim yumusak davraniyor, medya oyunculari star yapiyor ve saire. Ondan sonra böyle maclar´da küstah ve kendini begenmis davraniyorlar.

Pat

Lost and Found
Reaction score
7,046
Country
Gotei 13
Alman altyapısında Türkiye'ye göre daha iyi eğitim verdikleri doğru, görece çok daha az Türk sporcu olmasına rağmen, Almanya'dan birçok üst düzey Türk futbolcu çıkıyor. Bu kadar senedir bir Mesut Özil çapında büyük takımlarda direkt ilk on birde oynayacak adam çıkartamadık.

MiyamotoMusashi

MH Senpai
Reaction score
2,315
Country
Marine Headquarters
Benim oturdugum bölge´de cok büyük takimlar var: Dortmund, Schalke, Bochum, Mönchengladbach. Genc takimlara acayip önem veriyorlar. Bir kac arkadsim var, Schalke ve Dortmund genclikte oynuyorlar, disiplin cok önemli. Hafta Sonun´da disko´ya gitmek yok, icki icmek yok, kiz arkadasin varsa, onu bildirmen lazim.

• Like
Reactions: Pat

Pat

Lost and Found
Reaction score
7,046
Country
Gotei 13
Gençken biraz fedakarlık yapıyorlar ama başarı da böyle geliyor. Bizde azıcık parlayan oyuncuyu biz göklere çıkarıyoruz, sonra ne oldum delisi oluyorlar. Doğru düzgün çalışmıyorlar, mankenlerle filan diskolarda sabahlıyorlar, sonuç malum. Biraz profesyonelce düşünmeyi öğrenmeleri lazım.

MiyamotoMusashi

MH Senpai
Reaction score
2,315
Country
Marine Headquarters
Onun icin ben her zaman seviniyorum bir türk oyuncu yurt disina giderse. Almanya, Ispanya, hele Ingiltere, orda bir kac sey ögrenebilirler

Pat

Lost and Found
Reaction score
7,046
Country
Gotei 13
Genç yaşta giderlerse daha iyi oluyor sanki. Belli bir yaştan sonra mantalite artık kolay kolay değişmiyor, gelişime, öğrenmeye daha kapalı oluyorlar.

MiyamotoMusashi

MH Senpai
Reaction score
2,315
Country
Marine Headquarters
tabii ki, 18-22 yas arasinda giderlerse, daha iyi.

• Like
Reactions: Pat

shinsengumi

Artist
英雄メンバー / Eiyuu Menbaa / Hero Member
Reaction score
1,443
Country
Turkey
umarım sayfalar dolusu futbol konuşmazsınız burda :twitch

shinsengumi

Artist
Reaction score
1,443
Country
Turkey
aşk , sanat , şiir , bilim , politika , ekonomi , ekoloji , edebiyat , karikatür , çizgifilm , çizgiroman , manga , manhwa , mango , tango , dans , sağlık , savaş , barış , sağlık , ölüm , kürtaj , insan hakları , gay evliliği , sansür , tsunami , uzaylılkar , romalılar , istanbul'un fethi , kanuni sultan sülayman , hürrem sultan , moğollar , beatles , rock'n roll , jazz , blues , hippiler , hip-hop , hula-hop , loli-pop , pop-art , modernizm , post-modernizm , ateizm , dinler , kültler , tarikatlar , sosyoloji , psikoloji , sosyolojik psikoloji , antropoloji , baklagiller , trunçgiller , jetgiller , çakmaktaşlar , dinazorlar , ejderhalar , yüzüklerin efendisi , marco polo , mark twain , jonathan livingston , bruce lee ,jet li , jackie chan ,chuck norris ,van damme , chun li ,zangief ,ken , ryu , bison , haggar , he-man , she-ra , süpermen , örümcek adam , donald duck , daffy duck , scrooge McDuck , mickey mouse , zorro , zagor , fantom , 3 küçük ninja , son samuray , king kong , kral arthur , merlin , marilyn monroe , elvis presley , eddie murphy ,freddy krueger, jason voorhees , alien , predator ve son olarak futbol dışında herhangi bir spor ^__^

---------- Post added April 06, 2013 at 10:07 PM ---------- Previous post was March 29, 2013 at 06:23 PM ----------

futbol konuşmayın dedim herkes sustu ,ne isterseniz onu konuşun o zaman :8C

Pat

Lost and Found
Reaction score
7,046
Country
Gotei 13
Ondan değil, şu an işler biraz yoğun, sonra tekrar mesaj atarım konuya.

Bu arada dikkatimi çekti, bu saydığın dövüş ustaları hep yaşlandı, neden yeni yetenekler gelmiyor acaba? Jackie Chan'in son filmi fena değildi ama tabii eski filmlerinin tadı bir başka.

shinsengumi

Artist
Reaction score
1,443
Country
Turkey
benim yeni gözdem Tony Jaa aslında . Ong Bak filmleriyle bilinir ama benim için en bomba filmi The Protector . örnek bir sahne . izlerken gerçekten insan insana bunu yapar mı diye düşünmeden edemiyorum
bu arada bence esas sorun yeni yeteneklerin gelmemesi değil ,dövüş filmlerinin dönemi geçti artık eskisi kadar izlenmiyor ,o yüzden de o kadar film çekilmiyor ve yeni isim de pek çıkmıyor

Saithan

Registered User
下級員 / Kakyuuin / Jr. Member
Reaction score
17
Country
Denmark
türkce sub olan animeleri nerde bulurum, bilen var mi ?

Pat

Lost and Found
Reaction score
7,046
Country
Gotei 13
Altyazıları altyazı sitelerinden indirebilirsin, popüler animeler genellikle Türkçe'ye çevriliyor.

Saithan

Registered User
下級員 / Kakyuuin / Jr. Member
Reaction score
17
Country
Denmark
Süper, Yigenlerim icin türkce dublaj olan animeler daha iyi olur diye düsünüyorum. Cocuklar halen cok kücük. Eski Aishite he Freekick bir yerde bulunur mu acaba ?